با این روش برای همیشه از شر تبلیغات شخصی‌ گوگل راحت شوید

حذف كردن تبلیغات گوگل یكی از كارهایی است كه هركاربری باید آن را به‌صورت دستی در تنظیمات حساب كاربری اعمال كند؛ اما چگونه؟ درادامه به آن می‌پردازیم.

تبلیغاتتبلیغاتتبلیغاتحذف كردن تبلیغات گوگل یكی از كارهایی است كه هركاربری باید آن را به‌صورت دستی در تنظیمات حساب كاربری اعمال كند؛ اما چگونه؟ درادامه به آن می‌پردازیم.تبلیغاتصنعت تبلیغات یكی از پول‌سازترین حوزه‌های فعالیت است كه بنابر گزارش Statista كه فقط درآمد جهانی تبلیغات اینترنتی گوگل در سال ۲۰۲۲ میلادی (۱۴۰۱ خورشیدی) بیشتراز ۲۲۴ میلیارد دلار برآورد شد و این مقدار ۳۸ درصد از مجموع درآمد جهانی صنعت تبلیغات در سال گذشته است .

بركسی پوشیده نیست كه گوگل سهم بزرگی در صنعت تبلیغات دارد؛ اما ۳۸ درصد از مجموع واقعا شوكه كننده است.امكان ندارد كه درباره محصولی، مثلاً خرید ماشین لباسشویی جستجو كنید و مدتی درگیر تبلیغات مرتبط با آن محصول نباشید .

اكثر شركت‌های ارائه‌دهنده خدمات رایگان مثل گوگل یكی از برنامه‌های درآمدزایی مهمشان، نمایش تبلیغات به مخاطبانشان است و هرجا كه مخاطب بیشتر باشد، نمایش تبلیغات گران‌تر خواهد بود.تبلیغات انواع مختلفی دارد و در طول تاریخ از نوشته‌ها و دیوارنگاره‌های چندین هزارساله تا به امروز رسیده كه به بنر، تبلیغات پاپ‌آپ، ویدئوهای مختلف، رپورتاژ آگهی‌ها تبدیل شده است و گاهاً برخی از انواع این سبك تبلیغات برای كاربران چالش ایجاد می‌كنند .

فرض كنید عجله دارید تا سریعاً در گوگل چیزی را جستجو كنید تا اینترنت وصل می‌شود با تبلیغ پاپ‌آپ مواجه می‌شوید یا در گوگل محصولی را جستجو كرده‌اید و اولین نتیجه فهرست را باز می‌كنید؛ اما وب‌سایت بازشده فقط تبلیغاتی برای فروش آن محصول است درحالی كه شما در تلاش بودید تا اطلاعاتی درباره آن به‌دست آورید .

این مسائل باعث می‌شوند كه تبلیغات تبدیل به موضوعی آزاردهنده شود و به‌دنبال راه‌هایی برای حذف تبلیغات گوگل بگردید.كپی لینكحذف تبلیغات شخصی‌سازی شده گوگل در دسكتاپگوگل انواع مختلفی از تبلیغات را دارد كه «تبلیغات شخصی» دسته‌ای از تبلیغات هستند كه با توجه به جستجوهای ما در گوگل برای ما به‌نمایش درمی‌آیند .

برای مثال، می‌خواهید قیمت گوشی خاصی را چك كنید و نام مدل آن را در گوگل جستجو می‌كنید. گوگل آن را به‌خاطر می‌سپارد و تبلیغات شخصی را براساس تاریخچه جستجوی ما بهینه می‌كند.برای حذف تبلیغات شخصی‌سازی‌شده گوگل در كروم می‌توانید به روش زیر عمل كنید و قابلیت Ads Personalization را خاموش كنید .

مرحله اول: پیش‌نیاز اولیه برای مسدودسازی تبلیغات شخصی گوگل در كروم این است كه وارد حساب كاربری گوگل شوید و مراحل را ادامه دهید.مرحله دوم: با واردشدن به حساب جیمیل می‌توانید از منوی سمت راست بالا طبق تصویر وارد بخش مدیریت حساب كاربری (Account) شوید .

مرحله سوم: در صفحه مدیریت حساب كاربری گوگل از زبانه‌های سمت چپ روی Data & Privacy بزنید و كمی به پایین اسكرول كنید تا گزینه‌های Personalized ads را مشاهده كنید و دكمه آن (شماره ۲) را غیرفعال كنید.اكنون برای غیرفعال‌كردن نمایش تبلیغات در وب‌سایت‌هایی كه با گوگل همكاری می‌كنند روی Partner ads settings بزنید تا وارد بخش تنظیمات مخصوص آن شوید .

مرحله چهارم: طبق تصویر دكمه نمایش تبلیغات شخصی‌سازه‌شده هنگام بازدید از وب‌سایت‌هایی كه با گوگل همكاری می‌كنند را غیرفعال كنید. پیامی باز می‌شود كه روی گزینه Turn off بزنید و سپس كمی صفحه را به پایین اسكرول كنید .

مانند تصویر گزینه مشخص شده را غیرفعال كنید. پیامی باز می‌شود كه توضیحاتی درباره غیرفعال‌كردن این قابلیت ارائه می‌كند كه اطلاعات شخصی شما ذخیره نمی‌شود برای تكمیل فرایند غیرفعال كردن تبلیغات گوگل روی گزینه Stop saving this data بزنید و در پیام بعدی روی Got it بزنید تا مراحل كامل شود .

درحال‌حاضر با تكمیل كردن مراحل بالا، نمایش تبلیغات شخصی، یعنی نمایش تبلیغات براساس موضوعاتی كه جستجو كرده‌اید، متوقف می‌شود؛ اما به این معنا نیست كه به‌طور كلی نمایش تبلیغات متوقف شود. همان‌طور كه گفته شد بخش اعظمی از درآمد گوگل از تبلیغات است .

اما، بخش دیگری از تبلیغاتی كه توسط گوگل كروم نمایش داده می‌شود، درواقع مروبط به اعلان یا نوتیفیكیشن سایت‌ها است. این قابلیت به وب‌سایت‌ها امكان می‌دهد با انتشار مطالب جدید برای مشتركان و مخاطبان اصلی خود اعلان ارسال كنند و البته، با كمك این روش ازطریق تبلیغات درآمد كسب كنند .

كپی لینكغیرفعال‌كردن تبلیغات وب‌سایت‌ها در كرومكاربران می‌توانند درصورت تمایل نداشتن به نمایش اعلان وب‌سایت‌هایی كه به‌طرز آزاردهنده‌ای از این قابلیت بهره‌برداری می‌كنند، اعلان آن وب‌سایت را در تنظیمات گوگل كروم خاموش كنند .

البته، فراموش نكنید هر وب‌سایتی كه برای اولین‌بار بازدید كنید با اعلانی از شما برای تأیید مجوز ارسال اعلان سؤال می‌كند؛ بنابراین، اگر همان ابتدا مجوز را تأیید نكنید با اعلانی از آن سایت مواجه نمی‌شوید .

اگر مجوز ارسال اعلان را برای وب‌سایتی روشن كرده‌اید و اكنون می‌خواهید آن را غیرفعال كنید با به‌طور كلی برای مدیریت اعلان‌های سایت‌ها و غیرفعال كردن تبلیغاتشان ازطریق گوگل كروم مراحل زیر را طی كنید.مرحله اول: مرورگر كروم را اجرا كنید و از منوی سه‌نقطه گوشه صفحه وارد بخش تنظیمات (Settings) شوید .

مرحله دوم: در منوی تنظیمات از زبانه‌های سمت چپ روی بخش Privacy and security بزنید و كمی صفحه را به پایین اسكرول كنید و روی گزینه Site Settings بزنید تا وارد تنظیمات و مدیریت وب‌سایت‌ها شوید.مرحله سوم: در این بخش ابتدا كمی اسكرول كنید به پایین صفحه تا بخش اعلان‌ها (Notification) را پیدا كنی روی آن بزنید تا وارد تنظیمات اعلان در مرورگر كروم شوید .

مرحله چهارم: در بخش تنظیمات اعلان گوگل كروم، سه گزینه پیشنهاد می‌شود كه از بین گزینه‌های اول و دوم می‌توانید شیوه نمایش اعلان را انتخاب كنید و با انتخاب گزینه آخر به‌طور كلی مجوز نمایش اعلان از وب‌سایت‌ها را لغو كنید .

با انتخاب این گزینه و بستن تنظیمات، تغییرات ذخیره می‌شوند هرچند برای اعمال آن‌ها بهتر است مرورگر را یك‌بار ببندید و سپس باز كنید.این بخش از تنظیمات در اكثر مرورگرها ارائه می‌شود و فرقی ندارد از چه مرورگری استفاده می‌كنید .

هر مرورگری كه روی سیستم رومیزی خود دارید وارد تنظیمات شوید و در قسمت جستجو Notifications را وارد كنید تا تنظیمات مربوط به آن را بتوانید تغییر دهید و تبلیغات را مسدود كنید.كپی لینكحذف تبلیغات شخصی‌سازی شده گوگل در اندروید تفاوت روش حذف تبلیغات شخصی‌سازی‌ شده در اندروید با دسكتاپ در روش دسترسی به به تنظیمات حساب كاربری گوگل در اندروید است .

برای حذف تبلیغات شخصی‌سازی شده گوگل در اندروید مراحل زیر را طی كنید.مرحله اول: وارد تنظیمات گوشی اندروید خود شوید و در قسمت حساب‌ها روی Google بزنید تا وارد بخش مدیریت حساب كاربری گوگل شوید.مرحله دوم: اكنون در صفحه جدید روی دكمه Manage your Google Account بزنید .

مرحله سوم: اكنون گزینه تبلیغات شخصی‌سازی‌شده گوگل را مطابق عكس شماره (۳) غیرفعال كنید تا صفحه جدیدی باز شود.مرحله چهارم: روی دكمه Personalized ads بزنید تا پنجره‌ای باز شود.مرحله پنجم: در پنجره‌ی بازشده روی Turn off بزنید تا فرایند غیرفعال كردن تبلیغات شخصی‌سازی شده گوگل كامل شود .

اگر گوشی شیائومی دارید، شاید بهتر باشد مقاله «حذف تبلیغات از گوشی‌ های شیائومی» را مطالعه كنید تا تجربه بهتری از كار با گوشی برای خود رقم بزنید.كپی لینكغیرفعال‌كردن تبلیغات وب‌سایت‌ها در اندرویدقابلیتی برای دریافت اعلان از سمت وب‌سایت‌ها در زمان انتشار مطالب جدید وجود دارد كه برخی از سایت‌ها استفاده از آن را به‌نهایت خود رسانده‌اند و ماهیت آن را به ابزاری برای تبلیغاتی تغییر داده‌اند .

هرچند استفاده از آن برای تبلیغات مشكل خاصی ندارد و درهرصورت به‌نوعی راه ارتباطی با مخاطبان است؛ اما گاهی این استفاده فراتر از آنچه باید، پیش می‌رود و آزاردهنده می‌شود. خوشبختانه اما، راه‌حلی برای مسدودسازی تبلیغات سایت‌ها در اندروید وجود دارد .

برای جلوگیری از ارسال اعلان‌های تبلیغاتی از یك وب‌سایت در اندروید مراحل زیر را طی كنید.مرحله اول: مرورگر كروم (Chrome) روی گوشی اندروید خود را باز كنید و از گوشه بالا روی منوی سه‌نقطه بزنید و از گزینه‌های موجود روی تنظیمات (Settings) بزنید تا وارد بخش تنظیمات مرورگر شوید .

مرحله دوم: در منوی تنظیمات به پایین صفحه سوایپ كنید تا به قسمت Site settings برسید روی آن بزنید تا وارد تنظیمات مربوط به سایت‌ها شوید.مرحله سوم: در این بخش تنظیمات مختلف و دسترسی‌ها و مجوزهای مربوط به هر سایت قرار دارد، از دسترسی به موقعیت مكانی و دوربین گرفته تا امكان ارسال اعلان كه دقیقاً ما با همان بخش اعلان‌ها (Notifications) كار داریم؛ بنابراین، روی آن بزنید تا وارد تنظیمات اعلان سایت‌ها شوید .

مرحله چهارم: در این بخش می‌توانید با خاموش‌كردن كامل سرویس ارسال اعلان به‌طور كلی از شر هرچه اعلان مزاحم و تبلیغاتی وقت‌وبی‌وقت است، راحت شوید. علاوه‌براین، می‌توانید در بخش Allowed وب‌سایت‌هایی كه مجوز ارسال اعلان را برای آن‌ها تأیید كرده‌اید بازبینی كنید و موارد مزاحم را از آن‌جا حذف كنید .

كپی لینكغیرفعال‌كردن تبلیغات شخصی‌سازی شده در آیفونبرخی وب‌سایت‌ها از سرویس‌های ارائه‌ی محتوای ثالث استفاده می‌كنند. با توجه به اینكه ممكن است یك ارائه‌دهنده سوریس در چندین وب‌سایت فعال باشد، جمع‌آوری داده‌هایی از بازدیدكنندگان می‌تواند در طرح استراتژی تبلیغاتی برای آن كاربر استفاده شود .

خوشبختانه، آیفون در تنظیمات مرورگر سافاری گزینه‌ها فراهم كرده است كه با فعال‌كردن آن می‌توانید از ردیابی خود توسط توسط سرویس‌های ارائه‌ی مختوای ثالث بین سایت‌های مختلف جلوگیری كنید و از این طریق نمایش تبلیغات شخصی‌سازی شده را متوقف كنید .

بدین ترتیب، طبق مراحل زیر پیش بروید.مرحله اول: وارد تنظیمات آیفون شوید و به پایین صفحه بروید تا به اپلیكیشن Safari برسید و برای اعمال تغییر در تنظیمات آن وارد شوید.مرحله دوم: در تنظیمات مرورگر سافاری به پایین صفحه سوایپ كنید تا به بخش Privacy & Security برسید .

در بخش حریم شخصی و امنیت گزینه Prevent Cross-Site Tracking را فعال كنید.فعال‌كردن این قابلیت علاوه‌بر جلوگیری از تبلیغات شخصی‌سازی‌ شده، ازنظر ایمنی توصیه می‌شود تا از ردیابی فعالیت شما در سایت‌های مختلف جلوگیری كند .

برای مثال، شبكه‌های اجتماعی معمولاً دكمه اشتراك‌گذاری (Share)، دكمه لایك و كامنت را در وب سایت‌های دیگری قرار می‌دهند. این دكمه‌ها می‌تواند در راستای ردیابی وبگردی كاربر مورد استفاده قرار بگیرد، حتی وقتی كه از آن‌ها استفاده نكنید .

سافاری فعالیت ردیابی آن‌ها مسدود می‌كند و اگر همچنان تمایل داشته باشید از آن‌ها استفاده كنید از شما درخواست مجوزی می‌شود كه سایت فعالیت‌های شما در وب سایت‌های دیگر را نیز مشاهده كند. با كمك فعال‌كردن این گزینه از روند ردیابی جلوگیری خواهید كرد .

هر باری كه از وب‌سایتی بازدید می‌كنید، وب‌سایت اطلاعاتی درباره دستگاه شما و مشخصات آن ذخیره می‌كند و از آن داده‌ها برای نمایش صفحات وب به‌گونه‌ای كه بهترین حالت نمایش را در دستگاه داشته باشد، استفاده می‌كندبعضی شركت‌ها پایشان را فراتر می‌گذارند و از آن داده‌ها برای شناسایی دقیق‌تر دستگاه استفاده می‌كنند .

اما، سافاری نسخه‌ای ساده از برای مثال، آیفون شما و مشخصاتش به وب‌سایت ارائه می‌كند تا امكان شناسایی یونیك آن كاهش یابد و شبیه به سایر آیفون‌ها به‌نظر برسد. با‌این‌همه، اگر با مرورگر سافاری راحت نیستید می‌توانید برای آشنایی با روش تغییر مرورگر پیش فرض آیفون مقاله آن را مطالعه كنید .

كپی لینكراه‌های دیگر متوقف كردن تبلیغات گوگلنصب برنامه بلاك تبلیغاتراه دیگر جلوگیری از نمایش تبلیغات آزاردهنده و پاپ‌هایی كه ناگهان باز می‌شوند نصب برنامه‌های مسدودكننده تبلیغات است كه به صورت افزونه روی انواع مرورگرهای قابل نصب هستند و اپلیكیشن‌ های ادبلاكر اندرویدی نیز وجود دارند به كه به صورت مجزا می‌توان آن‌ها را روی گوشی نصب كرد و به مزاحمت تبلیغات پایان داد .

برای نمونه می‌توان به افزونه Adblock Plus و uBlock Origin و AdGuard اشاره كرد كه افزونه‌های آن‌ها را می‌توان روی اكثر مرورگرهای محبوب نصب كرد و از آن‌ها بهره‌مند شد و وبگردی خود را كم‌ترین میزان مزاحمت انجام داد .

استفاده از مرورگرهای دیگربا وجود اینكه مرورگر كروم یا فایرفاكس یا مایكروسافت اج قابلیت‌های فروانی ارائه می‌دهند و اكثر كاربران از این قبیل مرورگرها استفاده می‌كنند كه حتی سرویس مسدودساز تبلیغات نیز دارند؛ اما مرورگرهای دیگری وجود دارد كه با تمركز بر حریم شخصی و امنیت طراحی شده‌اند و كم‌تر تبلیغاتی می‌تواند از سد آن‌ها عبور كند .

برای مثال، مرورگر Tor و Brave جز محبوب‌ترین مرورگرهای متمركز بر حریم‌شخصی هستند كه می‌توانید از آن‌ها برای وبگردی استفاده كنید.استفاده از موتورهای جستجوی خصوصیاستفاده از موتور جستجوی خصوصی‌تر به‌جای گوگل راه دیگری است كه درصورت حساسیت به ردیابی و تبلیغات شخصی‌سازی‌شده می‌توان درنظر گرفت .

موتورهای جستجویی وجود دارند كه با اولویت برای حفظ حریم شخصی توسعه داده شده‌اند. محبوب‌ترین نمونه DuckDuckGo است كه در مرورگر تور به‌صورت پیش‌فرض مورد استفاده قرار می‌گیرد.استفاده از حالت ناشناس مرورگرشناخته‌شده‌ترین مرورگرها از كروم و فایرفاكس گرفته تا اوپرا و مایكروسافت اج همگی حالتی تحت عنوان Incognito یا Private دارند كه ادعا می‌شود به‌محض بستن پنجره آن ذره‌ای از داده از كوكی گرفته تا تاریخچه تمام‌وكمال حذف می‌شوند؛ اما با این همه، همچنان دربرابر بری ردیابی‌ها عملكرد خوبی ندارد و برخی شركت‌ها می‌توانند داده‌هایی از شما جمع‌آوری كنند .

پس، خیلی روی این روش نمی‌توان حساب باز كرد.جمع‌بندیحذف تبلیغات گوگل و روش‌هایی كه می‌توانیم با آن‌ها تبلیغات گوگل را حذف كنیم به‌طور صدرصدی برای حذف تبلیغات اینترنتی جوابگو نیست؛ اما می‌توانیم با كنترل آن‌ها و مدیریت چگونگی نمایش تبلیغات، تجربه بهتری از وبگردی برای خود فراهم كنیم .

منبع : https://www.zoomit.ir/howto/408918-how-to-stop-google-ads/

مجله فن آوری

 
دوربین گوشی‌های مورد انتظار شیائومی 14T احتمالاً پیشرفت چشمگیری خواهد داشت
1403/05/02
جی‌دی ونس، معاون جدید ترامپ، چه تأثیری بر دنیای فناوری خواهد داشت؟
1403/05/02
آئودی در آینده برقی خود، برای خودروهای هیبریدی جا باز كرد
1403/05/02
سامسونگ روی گوشی‌های «كاملاً متفاوت» با محوریت هوش مصنوعی كار می‌كند
1403/05/02
اولین محموله VAR هفته آینده به ایران می‌رسد
1403/05/02
واردات موبایل باز هم كمتر شد
1403/05/02
برنامه گوگل برای حذف كوكی‌ها از مرورگر كروم لغو شد
1403/05/02
تعداد كاربران تلگرام از ۹۵۰ میلیون عبور كرد؛ برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی فروشگاه اپلیكیشن
1403/05/02
پورشه عقب‌نشینی كرد؛ «همه‌گیری خودروهای برقی سال‌ها طول می‌كشد»
1403/05/02
در «بازار» چه گذشت؛ ۷٫۸ میلیون بار نصب روزانه كافه بازار در سال ۱۴۰۲
1403/05/02
قرارداد ۲۳ میلیارد دلاری گوگل لغو شد؛ بزرگ‌ترین خرید تاریخ غول نرم‌افزار به سرانجام نرسید
1403/05/02
مجلس نمایندگان آمریكا مدیرعامل CrowdStrike را برای توضیح درباره قطعی بزرگ جهانی IT احضار كرد
1403/05/02
آیفون SE 4 احتمالاً با نمایشگر OLED، طراحی جدید و قیمت بالاتر عرضه می‌شود
1403/05/02
خرید تتر بدون كارمزد از صرافی بیت ۲۴
1403/05/02
ابطال مصوبه دولت؛ حقوق ورودی آیفون از ۱۰۰ درصد به ۱۵ درصد كاهش یافت
1403/05/02
اینتل علت ناپایداری پردازنده‌های نسل ۱۳ و ۱۴ را یافت؛ رفع مشكل تا پایان مرداد
1403/05/02
بعدیانتها


با توجه به نیاز همیشگی شهروندان به اطلاعات و تلفن های تجاری و دولتی اقدام به تولید و راه اندازی سامانه 118 نوین بعنوان بزرگترین پایگاه اطلاعات مشاغل در کشور نمودیم .هدف ما در دسترس قرار دادن اطلاعات و مشخصات مریوط به مشاغل خصوصی و دولتی به عموم شهروندان و کاربران می باشد.


مشهد میدان راهنمایی روبروی دستغیب 3 پلاک 18
تلفن : 38472159 - 051 (10 خط)
ایمیل : info@118ovin.com