گران‌ترین لبخندهای دنیا؛ فهرست میم‌های NFT كه با قیمت‌های عجیبی معامله شدند

برخی میم‌های محبوب و پركاربرد در میان كاربران به NFT تبدیل شده‌اند. در این مقاله، فهرستی از گران‌ترین میم‌های NFT را تهیه كرده‌ایم.

تبلیغاتتبلیغاتتبلیغاتبرخی میم‌های محبوب و پركاربرد در میان كاربران به NFT تبدیل شده‌اند. در این مقاله، فهرستی از گران‌ترین میم‌های NFT را تهیه كرده‌ایم.تبلیغاتحتماً تابه‌حال تصاویر بامزه‌ای را دیده‌اید كه در خلاصه‌ترین شكل ممكن و به‌صورت نمادین برای بیان احساسات درباره‌ی موضوعی استفاده می‌شوند و اكثراً بار طنزی دارند كه باعث لبخند شما می‌شوند .

به‌ این تصاویر میم یا به‌ انگلیسی Meme می‌گویند. میم‌های چند سالی است كه محبوبیت زیادی پیدا كرده‌اند و بخشی از كاربران امروزی معتقدند یا ناشناس از دنیا می‌رویم یا آن‌قدر عمر می‌كنیم كه تبدیل به میم شویم!در زمان تب‌وتاب NFT، تبدیل‌كردن میم‌ها و تصویرهای هنری به توكن‌های غیرقابل‌معاوضه یكی از روش‌هایی بود كه توجه عموم مردم را به دنیای NFT و نقاشی‌های دیجیتالی جلب كرد و متعاقب آن بازار آن را گسترش و وجهه قانونی‌تری به آن داد .

قیمت‌های گرانی كه گاه برای برخی از میم‌های ان‌اف‌تی‌شده برداخت می‌شد، نشانه‌ای از ارزشمندبودن فرهنگ آنلاین و ارتباط احساسی افراد با آن‌ها میم‌ها تلقی می‌شود.اگر می‌خواهید بدانید توكن غیرقابل معاوضه چیست، پیشنهاد می‌كنیم حتماً مقاله جامع آن را مطالعه كنید .

همچنین، میم‌های NFT راه جدید برای خالقان محتوای طنز و هنرمندان ایجاد كرد تا راحت‌تر از اثر خود كسب درآمد كنند و فرصت‌های جدیدی برای آن‌ها به‌وجود آورد؛ اما عده‌ای دیگر به‌طور‌كلی دید مثبتی به NFT نداشتند و قیمت‌های عجیب آن‌ها را زیرسوال می‌بردند .

درادامه، قصد داریم به چند نمونه از گران‌ترین میم‌های NFT در دنیا اشاره كنیم؛ اما ابتدا اجازه دهید ببینیم میم NFT چیست.كپی لینكمیم NFTاین دسته از توكن‌های غیرقابل‌معاوضه میم‌های معروفی هستند كه در سراسر اینترنت حتماً به‌ چشمتان خورده است و شاید حتی شما هم از آن‌ها برای بیان برخی احساسات و موضوعات استفاده كنید .

این میم‌ها با تبدیل‌شدن به NFT به دارایی دیجیتالی شده‌اند كه روی بلاك‌چین قرار دارند و سازندگان اصلی آن میم می‌توانند از این‌ طریق برای احراز هویت و كسب درآمد از آثار خود كمك بگیرند.میم‌ها با اینكه خیلی سریع فراگیر می‌شوند و در فضای اینترنت پخش می‌شوند، سازندگان آن درآمدی از آن‌ها نخواهند داشت .

از‌این‌رو، با كمك تبدیل‌كردن آن میم به NFT سازنده و ایده‌پرداز میم می‌تواند این امید را داشته باشد كه به كسب درآمد منجر شود.كپی لینكفهرست گران‌ترین میم‌های NFT۱۰. بچه موفقبه‌ ارزش ۱۵ اتر معادل ۳۲ هزار دلاراین میم كه تصویر كودكی خردسال با چهره‌ای مصمم و مشت گره كرده است و در بین كاربران همیشه به‌عنوان نمادی برای موفقیت و اتمام كاری ردو‌بدل می‌شود، به‌عنوان NFT با قیمت ۱۵ اتر معادل ۳۲٬۳۶۵ دلار در آن زمان معامله شد .

۹. برایان بدشانسبه‌ ارزش ۲۰ اتر معادل ۳۷ هزار دلارعكسی كه كایل ادوارد كریون برای سال‌نامه دبیرستان گرفت، به میمی تبدیل شده است كه اغلب با متن‌هایی درباره بدشانسی و اتفاقات ناگوار و خجالت‌آور در اینترنت اشتراك‌گذاری شد و با همه‌ی فرازونشیب‌هایی كه برای صاحب تصویر ایجاد كرد .

در سال ۲۰۲۱، این میم به قیمت ۲۰ اتر فروش رفت كه در آن زمان ارزشی برابر با ۳۷٬۳۶۱ دلار داشت.۸. گربه نوازنده كیبوردبه‌ ارزش ۳۳ اتر معادل ۶۵ هزار دلارویدئویی از گربه‌ای كه در حال كیبورد نواختن است، مارس ۲۰۲۱ به‌ ارزش ۳۳ اتر فروخته شد .

در سال ۱۹۸۴، چارلی اشمیت صاحب گربه‌ای به‌ نام Fasto ویدئو اولیه را ضبط كرد كه برای اولین‌بار در سال ۲۰۰۷ در یوتیوب منتشر و مدتی بعد به یكی از میم‌های محبوب بین كاربران تبدیل شد.۷. ترول‌فیسبه‌ ارزش ۴۲ اتر معادل ۶۹ هزار دلاردر سال ۲۰۰۸، كارلو رامیرز ۱۸ ساله طرح ترول یا ترول‌فیس با لبخندی شیطنت‌آمیز را در برنامه Paint مایكروسافت كشید و رفته‌رفته در فضای اینرتنت به‌عنوان چهره ترول‌های اینترنتی شناخته و استفاده شد .

سرانجام در مارس ۲۰۲۱ رامیرز اعلام كرد كه قصد دارد توكن غیرقابل‌معاوضه‌ای از این طرح را بفروشد و درنهایت، فردی ناشناس با ۴۲ اتر توكن ترول را خرید.۶. گربه اخموبه‌ ارزش ۴۴ اتر معادل ۷۸ هزار دلارگربه اخمو یكی دیگر از شخصیت‌های محبوب اینترنتی آمریكایی است كه به‌‌دلیل جهش ژنتیكی نادر بدنی نامتناسب، ظاهرش به‌دلیل ناهنجاری دندانی حالتی همیشه عبوس و اخمو به‌ خود گرفته بود .

اولین عكس از او در ردیت منتشر شد و در كانون توجه كاربران قرار گرفت و به میمی برای طنزهای منفی و ابزار حس بدبینی تبدیل شد.توكن غیرقابل‌معاوضه گربه عبوس در سال ۲۰۲۱ با مبلغی بیشتر از ۴۴٫۲ اتر معامله شد. درحال‌حاضر، این گربه ۸٫۳ میلیون لایك در فیسبوك، ۲٫۶ دنبال‌كننده در اینستاگرام و ۱٫۵ میلیون دنبال‌كننده در ایكس (توییتر سابق) دارد و تعداد مشتركان كانال یوتیوب او به ۲۷۶٬۰۰۰ نفر می‌رسد؛ هرچند در سال ۲۰۱۹ به‌دلیل عفونت در ۷ سالگی مرد .

۵. چارلی انگشتم را گاز گرفتبه‌ ارزش ۳۸۹ اتر معادل ۷۶۰ هزار دلارویدئویی از دو برادر خردسال كه در سال ۲۰۰۷ وایرال و در آن زمان به‌عنوان پربازدیدترین ویدئوِ یوتیوب شناخته شد، تعداد بازدیدهای آن در سال ۲۰۲۲ به عدد ۸۹۷ میلیون رسید .

این ویدئو در سال ۲۰۲۱ در حراجی به‌عنوان NFT با ۳۸۹ اتر معامله شد كه در آن زمان ارزشش به بیشتر از ۷۶۰ هزاردلار می‌رسید.۴. پپه قورباغه به‌ ارزش ۱ میلیون دلارتوكن غیرقابل‌معاوضه Pepe با قیمت یك‌میلیون دلار معامله شد و بحث‌های زیادی را در مجامع اینترنتی ایجاد كرد؛ زیرا این میم مرتبط به راست‌گرایان آلترناتیو ایالات متحده است كه جنبشی ناسیونالیست سفیدپوست به‌شمار می‌روند و با رد جریان اصلی سیاست و استفاده از رسانه‌های آنلاین برای انتشار محتوای تحریك‌آمیز غالباً بر محور مخالفت با برابری نژادی و مذهبی و جنسیتی تلاش می‌كنند .

۳. دختر شروربه‌ ارزش ۱۸۰ اتر معادل ۴۰۲ هزار دلاردختر شرور تصویری از دختربچه‌‌ای است كه با نگاهی شرارت‌آمیز به دوربین خیره شده؛ درحالی‌كه ساختمانی در پس‌زمینه در حال سوخت است. دختربچه درون عكس Zoë Roth نام دارد كه در زمان ثبت عكس در سال ۲۰۰۵‌، چهار سال داشته است .

میم دختر شرور یا Disaster Girl در سال ۲۰۲۱ به‌عنوان توكن غیرقابل‌معاوضه با ارزش ۱۸۰ اتر معادل ۴۷۰٬۰۰۰ به حراج رفت.۲. گربه نیان‌به‌ ارزش ۳۰۰ اتر معادل ۵۸۸ هزار دلارمیم گربه نیان یا Nyan Cat برگرفته از ویدئویی پیكسلی است كه در سال ۲۰۱۱، در یوتیوب بارگذاری شد .

این ویدئو تركیبی از آهنگ پاپ ژاپنی با انیمیشنی از گربه‌ای كارتونی با پاپ‌تارتی كه به بدنش چسبیده است، در فضا حركت می‌كند و رنگین‌كمانی در مسیر حركت او به‌جا می‌ماند. ویدئو گربه نیان در سال ۲۰۱۱ در فهرست پربازدیدترین ویدئوهای یوتیوب رتبه پنجم را ازآنِ خود كرد .

میم NFT گربه نیان در سال ۲۰۲۱ با قیمت ۳۰۰ اتر معامله شد كه در آن زمان ارزشی برابر با ۵۸۸ هزار دلار داشت. فروش اولین میم با چنین قیمتی قدم بزرگی برای جامعه NFT به‌حساب می‌آمد و در راستای مشروعیت بیشتر مفهوم فروش آثار هنری به‌عنوان NFT اثر مستقیم گذاشت .

۱. میم دوجبه‌ ارزش ۱۶۹۶٫۹ اتر معادل ۴ میلیون دلارمیم دوج عكسی از سگ نژاد شیبا اینو است كه سال ۲۰۱۳ بین كاربران محبوب شد. میم‌های ساخته‌شده از این عكس غالباً حالتی مشابه با كتاب‌های مصور دارند كه گفت‌وگویی درونی را بیان می‌كنند كه با ادبیاتی محاوره‌ای روی عكس نوشته شده است .

سگ محبوب میم دوج Kabosu نام داشت و در ۱۹ آگوست ۲۰۲۳ درگذشت.میم محبوب دوج در سال ۲۰۲۱ با قیمت ۱۶۹۶٫۹ اتر معادل حدودی ۴ میلیون دلار معامله شد.كپی لینكجمع‌بندیساختن توكن غیرقابل معاوضه یا NFT از روی میم‌ها و آثار هنری دیجیتال محبوب یكی از راهكارهای مفید برای تبلیغ گسترده دنیای NFT به‌شمار می‌رود كه دیدگاه‌های موافق و مخالف خود را دارد .

از یك سو، با تبدیل این تصاویر به NFT حقوق خالق آن حفظ می‌شود و از سوی دیگر مخالفان این رویكرد معتقدند ساخت چنین ان‌اف‌تی‌هایی حباب قیمتی در رمزارزها ایجاد می‌كند كه در‌نهایت به‌ضرر جامعه مشاركت‌كنندگان NFT خواهد بود .

منبع : https://www.zoomit.ir/cryptocurrency/409017-most-expensive-meme-nfts/

مجله فن آوری

 
جایزه نوبل پزشكی ۲۰۲۳ به پژوهشگران واكسن نجات‌بخش كرونا تعلق گرفت
1402/07/11
اولین كروم‌ بوك پلاس HP نمایشگر ۱۴۴ هرتز دارد!
1402/07/11
طراح آیفون «روح اپل» را به مخلوط‌كن قابل‌حمل تزریق می‌كند
1402/07/11
انگلستان استفاده از موبایل را در مدارس ممنوع می‌كند
1402/07/11
پرمصرف‌بودن پردازنده Snapdragon 8 Gen 4 كوالكام را به دردسر انداخته است
1402/07/11
جایزه نوبل فیزیك ۲۰۲۳ به فیزیك‌دانان سازنده لیزرهای فوق‌ سریع اتوثانیه اهدا شد
1402/07/11
هواوی با قاب مجهز به خنك‌كننده مایع، از داغ‌شدن گوشی میت X5 جلوگیری می‌كند
1402/07/11
گوگل به‌زودی گوشی رقیب گلكسی زد فلیپ ۵ را رونمایی می‌كند؟
1402/07/11
مدیرعامل مایكروسافت اعتراف كرد: گوگل از بینگ بهتر است
1402/07/11
گوشی گیمینگ آنر X50 GT در دو مدل با نمایشگر تخت و خمیده معرفی می‌شود
1402/07/11
هواوی با كمك تایوان، شبكه‌ای مخفی از كارخانه‌های تراشه‌سازی احداث می‌كند
1402/07/11
چت‌بات بینگ می‌تواند كپچا را به‌راحتی حل كند
1402/07/11
حیات فراتر از آنچه می‌شناسیم؛ بیگانگان ممكن است از كربن ساخته نشده باشند
1402/07/11
این گوشی چینی كابوس گلكسی زد فولد ۵ خواهد بود
1402/07/11
آمریكا به چین هشدار داد: مهرماه تحریم‌ها را گسترش می‌دهیم
1402/07/11
سری گلكسی S24 سامسونگ؛ تاریخ معرفی، مشخصات، قیمت و تمام شایعاتی كه تا‌كنون می‌دانیم
1402/07/11
بعدیانتها


با توجه به نیاز همیشگی شهروندان به اطلاعات و تلفن های تجاری و دولتی اقدام به تولید و راه اندازی سامانه 118 نوین بعنوان بزرگترین پایگاه اطلاعات مشاغل در کشور نمودیم .هدف ما در دسترس قرار دادن اطلاعات و مشخصات مریوط به مشاغل خصوصی و دولتی به عموم شهروندان و کاربران می باشد.


مشهد میدان راهنمایی روبروی دستغیب 3 پلاک 18
تلفن : 38472159 - 051 (10 خط)
ایمیل : info@118ovin.com