نحوه غیرفعال كردن برنامه های پس زمینه در ویندوز 11

با غیرفعال كردن برنامه‌هایی كه در پس‌زمینه ویندوز ۱۱ اجرا می‌شوند، سرعت آن‌ را می‌توانید افزایش دهید.

تبلیغاتتبلیغاتتبلیغاتبا غیرفعال كردن برنامه‌هایی كه در پس‌زمینه ویندوز ۱۱ اجرا می‌شوند، سرعت آن‌ را می‌توانید افزایش دهید.تبلیغاتاگر رایانه شما كُند شده است و حس می‌كنید سرعت همیشگی را ندارد، این مقاله برای شما نوشته شده است؛ زیرا روش‌هایی را به شما آموزش می‌دهیم كه می‌توانند در افزایش سرعت ویندوز ۱۱ كارآمد باشند .

راه‌های مختلفی وجود دارد كه از آن‌ها برای بهبود عملكرد كلی رایانه می‌توانید استفاده كنید. یكی از آن‌ها غیرفعال‌كردن برنامه‌های غیرضروری در حال اجرا در پس‌زمینه است. بدین‌ترتیب، تنها برنامه‌های به منابع CPU دسترسی خواهند داشت .

در این مطلب، قصد داریم به شما پنج راه مختلف برای غیرفعال‌كردن برنامه‌های پس‌زمینه غیرضروری را آموزش دهیم؛ پس تا انتهای مقاله همراه زومیت باشید.كپی لینكآموزش غیرفعال‌كردن برنامه‌های پس‌زمینه در ویندوز 11پس از دانلود و نصب ویندوز 11 با مسئله‌ای روبه‌رو خواهید شد: از‌آن‌جا‌كه سیستم‌عامل مذكور رویكرد مستقیمی برای غیرفعال‌كردن برنامه‌های پس‌زمینه مانند ویندوز ۱۰ ارائه نمی‌دهد، باید از برخی روش‌های غیرمتعارف استفاده كنیم .

در‌ادامه، پنج روش مختلف را برای انجام این كار به شما آموزش می‌‌دهیم.به‌یاد بسپارید كه در این مقاله قصد غیرفعال‌كردن برنامه های كاربردی ویندوز را نداریم و صرفاً سراغ برنامه‌هایی می‌رویم كه اجرا‌شدن آ‌ن‌ها در پس‌زمینه موجب كُندی سیستم می‌شود .

كپی لینكروش اول: استفاده از بخش تنظیماتبا استفاده از بخش تنظیمات، برنامه‌ها را جداگانه در پس‌زمینه می‌توانید غیرفعال كنید.منوِ Start را باز و روی آیكون Settings كلیك كنید. از كلید تركیبی Windows+i نیز می‌توانید استفاده كنید .

به تب Apps در صفحه‌ی سمت چپ بروید و روی Apps & features كلیك كنید.حال برنامه‌ای را پیدا كنید كه می‌خواهید مجوز پس‌زمینه‌اش را غیرفعال كنید. سپس روی سه‌نقطه‌ی كنار نرم‌افزار كلیك و Advanced options را انتخاب كنید .

اگر این گزینه در‌دسترس نباشد، برنامه از مدیریت مجوزهای پس‌زمینه پشتیبانی نمی‌كند.پس از باز‌شدن تب گزینه‌های پیشرفته، Background Apps Permissions را بیابید و روی منوِ كشویی زیر Let this app run in background كلیك كنید .

در منو كشویی Never را انتخاب كنید.اكنون دیگر برنامه‌ی مذكور در پس‌زمینه اجرا نمی‌شود.همه‌ی نرم‌افزارها به‌طور پیش‌فرض روی Power optimized (recommended) تنظیم شده‌اند. این گزینه نشان می‌دهد كه ویندوز به‌طور خودكار تصمیم می‌گیرد كه چه زمانی برنامه‌ای را در پس‌زمینه اجرا یا غیرفعال كند .

كپی لینكروش دوم: استفاده از تنظیمات باتری و برقاگر نمی‌دانید كه باید كدام برنامه‌ها را برای حفظ انرژی غیرفعال كنید، تب Power & Battery در بخش تنظیمات اطلاعاتی درباره‌ی مصرف انرژی و باتری همه‌ی برنامه‌های نصب‌شده ارائه می‌دهد .

با درنظرگرفتن این داده‌ها، تصمیم بهتری برای غیرفعال‌كردنشان خواهید گرفت.منوِ Start را فشار دهید و روی آیكون Settings كلیك كنید.به تب System بروید و روی Power & Battery كلیك كنید.در این‌جا، روی View detailed info در‌كنار Power Insights كلیك كنید .

Power usage per app را بیابید. در این بخش، روی سه‌نقطه در‌كنار برنامه‌ای كه می‌خواهید اجرای آن در پس‌زمینه غیرفعال شود، كلیك و Manage background activity را انتخاب كنید.مجدداً به‌سمت Background Apps Permissions بروید و روی منوِ كشویی زیر Let this app run in background كلیك و Never را انتخاب كنید .

اكنون دیگر نرم‌افزار در پس‌زمینه اجرا نخواهد شد. این كار باعث كاهش مصرف برق دستگاه و افزایش عمر باتری آن می‌شود.كپی لینكروش سوم: با غیرفعال‌كردن برنامه‌های‌ پس‌زمینه برای كاربر فعلیاگر از رایانه‌ی شخصی ویندوز 11 با چندین كاربر استفاده می‌كنید و می‌خواهید برنامه‌های پس‌زمینه كاربر فعلی را غیرفعال كنید، باید یك فایل REG ویندوز بسازید .

برای انجام این كار، فایل نوت‌پد جدیدی باز كنید و كد زیر را در فایل قرار دهید:از كلید تركیبی Ctrl+Shift+S استفاده كنید و نام فایل را Disable Background Apps بگذارید. سپس، آن را با پسوند reg ذخیره كنید.اكنون روی فایل reg راست‌كلیك و Open را انتخاب كنید .

پرامت UAC ظاهر می‌شود. برای ادامه روی Yes كلیك كنید.با اجرای فایل REG، در Registry Editor مقدار GlobalUserDisabled روی یك و BackgroundAppGlobalToggle روی صفر قرار می‌گیرد.با انجام این كار، دسترسی پس‌زمینه به برنامه‌ها غیرفعال می‌شود .

حال اگر می‌خواهید برنامه‌های پس‌زمینه را برای كاربر فعلی فعال كنید، كد موجود در فایل reg را با این جایگزین كنید:كپی لینكروش چهارم: غیرفعال‌كردن برنامه‌های پس‌زمینه برای تمام كاربراندر رایانه‌ای با چند كاربر، می‌توانید با ایجاد تغییراتی در ویرایشگر رجیستری، برنامه‌های پس‌زمینه را برای همه‌ی كاربران غیرفعال كنید .

Windows+R را فشار دهید تا Run باز شود. سپس، عبارت regedit را تایپ كنید و Enter را بزنید. درادامه، روی Yes كلیك كنید.حال در Registry Editor به مسیر زیر بروید:در این‌جا، باید كلید جدیدی در ویندوز بسازید. برای انجام این كار، روی پوشه‌ی Windows كلیك‌راست و New > Key را انتخاب كنید و درنهایت، نام آن را AppPrivacy بگذارید .

سپس، كلید AppPrivacy را انتخاب و روی فضای موجود در قسمت سمت راست‌كلیك و New > DWORD (32-bit) Value را انتخاب كنید.نام مقدار DWORD (32-bit) تازه‌ایجادشده را به «LetAppsRunInBackground» تغییر دهید و برای ادامه روی Enter ضربه بزنید .

روی LetAppsRunInBackground دو بار كلیك و عدد «2» را در Value Data تایپ و برای ذخیره‌ی تغییرات روی OK كلیك كنید.درنهایت، ویرایشگر رجیستری را ببندید و كامپیوتر خود را مجدداً راه‌اندازی كنید تا تغییرات انجام شود .

با‌این‌حال، اگر می‌خواهید دوباره برنامه‌های پس‌زمینه را فعال كنید، Value data را روی 0 قرار دهید.كپی لینكروش پنجم: با استفاده از Group Policy Editorدر‌نهایت، از Group Policy Editor نیز برای غیرفعال‌كردن برنامه‌های پس‌زمینه‌ی دستگاه ویندوزی خود می‌توانید استفاده كنید .

قبل از ادامه، باید به این مسئله اشاره كرد كه Group Policy Editor فقط در نسخه‌های Pro، Education و Enterprise ویندوز 11 موجود است. اگر از نسخه‌ی Home استفاده می‌كنید، باید به یكی از روش‌های قبلی پایبند باشید .

برای شروع، كلید تركیبی Windows+R را فشار دهید تا جعبه‌ابزار Run باز شود، حال gpedit.msc را تایپ كنید و Enter را بزنید.هنگامی‌كه Group Policy Editor باز شد، به مسیر زیر بروید:روی Let Windows apps run in the background در پنجره دو بار كلیك و Disable را انتخاب كنید .

در آخر روی Apply و سپس OK كلیك كنید تا تغییرات ذخیره شوند.دستگاه را یك‌ بار ریست كنید تا تغییرات اعمال شوند. برای بازگرداندن تغییرات ایجاد‌شده، مراحل مشابه را دنبال و Enabled را انتخاب كنید.كپی لینكدلیل اصلی غیرفعال‌كردن برنامه‌های پس‌زمینهبرنامه‌های پس‌زمینه‌ای كه روی دستگاه‌ ویندوزی اجرا می‌شوند، منابع سیستم و حافظه و قدرت CPU را مصرف می‌كنند و می‌توانند بر عملكرد سیستم تأثیر بگذارند .

غیرفعال‌كردن برنامه‌های مذكور می‌تواند تأثیر بسزایی روی عملكرد كلی رایانه بگذارد.در‌ادامه دلایلی را ذكر كرده‌ایم كه چرا باید برنامه‌های پس‌زمینه را در ویندوز ۱۱ غیرفعال كنید:بهبود عملكرد سیستم: نرم‌افزارهای در حال اجرا در پس‌زمینه، حتی زمانی‌كه استفاده نمی‌شوند، می‌توانند منابع سیستم را مصرف و كامپیوتر شما را كُند كنند .

غیرفعال‌كردن آن‌‌ها منابع را آزاد می‌كند و عملكرد سیستم شما را بهبود بخشد.افزایش عمر باتری: عمر باتری خوب در لپ‌تاپ‌ها بسیار مهم است. غیرفعال‌كردن برنامه‌های پس‌زمینه می‌تواند با كاهش مصرف انرژی غیرضروری به افزایش عمر باتری دستگاه شما كمك كند .

كاهش مصرف داده: برخی از برنامه‌ها هنگام اجرا در پس‌زمینه، داده‌های شبكه را مصرف می‌كنند. غیرفعال‌كردن برنامه‌ها به شما امكان كنترل بیشتری بر منابع شبكه می‌دهد.كاهش حواس‌پرتی: غیرفعال‌كردن برنامه‌های پس‌زمینه می‌تواند كمك كند تجربه‌ی متمركزتری داشته باشید .

دلیلش هم این است كه برنامه‌های مذكور اعلان‌ها و پاپ‌آپ‌هایی را به‌نمایش می‌گذرانند كه باعث حواس‌پرتی می‌شوند.در این مقاله، تمام راه‌هایی را آموزش دادیم كه با كمك آن‌ها می‌توانید برنامه‌های پس‌زمینه را غیرفعال كنید .

منبع : https://www.zoomit.ir/computer-learning/411840-disable-background-apps-in-windows-11/

مجله فن آوری

 
این پنگوئن روزی چند هزار بار چرت می‌زند
1402/09/15
بهترین روش برای شناسایی و مسدود كردن ردیابی برنامه در اندروید
1402/09/15
حفره‌‌ای عظیم روی خورشید دقیقا رو به زمین گشوده شده است
1402/09/15
راهنمای تغذیه در مواقع آلودگی هوا
1402/09/15
هوش مصنوعی جدید متا با دستور متنی عكس می‌سازد
1402/09/15
ركورد سرعت فیبر‌نوری شكسته شد: ۲۲٫۹ پتابیت‌برثانیه
1402/09/15
این تبلت مقاوم در ۳ ساعت شارژ می‌شود و ۷۵ روز شارژدهی می‌كند
1402/09/15
اپل با فریم‌ورك MLX، بی‌سروصدا به جنگ هوش مصنوعی ملحق شد
1402/09/15
اپل سال ۱۴۰۳ را با مدل‌های جدید آیپد و مك بوك ایر آغاز می‌كند
1402/09/15
آمریكا همچنان در پی فسخ قرارداد مایكروسافت و اكتیویژن است
1402/09/15
آی‌مك اپل را فراموش كنید؛ این كامپیوتر همه‌كاره هوش از سر شما می‌برد! [تماشا كنید]
1402/09/15
دوربین زیر نمایشگر در راه آیفون؛ اپل گوشی تمام‌صفحه می‌سازد
1402/09/15
توییچ به پایان راه رسید؛ البته فقط در كره‌جنوبی
1402/09/15
جی تی ای ۶ استاندارد جدیدی برای بازی‌های جهان‌باز تعیین می‌كند
1402/09/15
پیروزی بزرگ برای اپل؛ آی‌مسیج از قوانین اروپا در امان می‌ماند
1402/09/15
گوگل بارد به‌لطف «جمنای» از ChatGPT سبقت می‌گیرد
1402/09/15
بعدیانتها


با توجه به نیاز همیشگی شهروندان به اطلاعات و تلفن های تجاری و دولتی اقدام به تولید و راه اندازی سامانه 118 نوین بعنوان بزرگترین پایگاه اطلاعات مشاغل در کشور نمودیم .هدف ما در دسترس قرار دادن اطلاعات و مشخصات مریوط به مشاغل خصوصی و دولتی به عموم شهروندان و کاربران می باشد.


مشهد میدان راهنمایی روبروی دستغیب 3 پلاک 18
تلفن : 38472159 - 051 (10 خط)
ایمیل : info@118ovin.com