هوش مصنوعی جدید متا با دستور متنی عكس می‌سازد

متا ابزار تولیدكننده‌ی تصویر رونمایی كرد كه از هوش مصنوعی استفاده می‌كند و رقیب سرویس‌هایی مثل DALL-E است.

تبلیغاتتبلیغاتتبلیغاتمتا ابزار تولیدكننده‌ی تصویر رونمایی كرد كه از هوش مصنوعی استفاده می‌كند و رقیب سرویس‌هایی مثل DALL-E است.تبلیغاتمتا برای اینكه از گوگل و مدل زبانی بزرگ «جمنای» عقب نیافتد، سرویس هوش مصنوعی جدید و مستقل را در وب ارائه می‌كند .

سرویس Imagine with Meta به كاربران این امكان را می‌دهد تا با توصیف متنی، عكس تولید كنند.شبیه به DALL-E و Midjourney و Stable Diffusion، تصویرساز جدید Imagine with Meta كه از مدل تولید تصویر Emu متا قدرت می‌گیرد، تصاویری با وضوح بالا از پیام‌های متنی ایجاد می‌كند .

استفاده از آن (حداقل در حال حاضر) برای كاربران در ایالات متحده رایگان است و در هر درخواست چهار تصویر ایجاد می‌كند.متا می‌گوید: «ما از شنیدن اینكه افراد با استفاده از Imagine، محتوای سرگرم‌كننده و خلاقانه در چت‌ها ایجاد می‌كنند لذت برده‌ایم .

امروز، ما در حال گسترش دسترسی بهImagine خارج از چت هستیم. اكنون می‌توانید تصاویر رایگان را در وب نیز ایجاد كنید.»متا متعهد شد كه در هفته‌های آینده شروع به اضافه كردن واترمارك به محتوای تولید شده توسط Imagine with Meta برای «شفافیت و قابلیت ردیابی بیشتر» كند .

در حال حاضر یك واترمارك قابل مشاهده وجود دارد. متا این موضوع را بیان كرد تا اطمینان دهد Imagine، مانند ویژگی تولید استیكر آن در چت مورد سواستفاده قرار نگیرد.متا می‌گوید واترمارك‌ها نامرئی هستند، با یك مدل هوش مصنوعی تولید می‌شوند و با مدل مربوطه قابل تشخیص هستند .

جزئیات خاصی درباره‌ی سیستم تشخیص واترمارك متا منتشر نشده است.شركت تحت رهبری مارك زاكربرگ می‌گوید: «[واترمارك‌ها] در برابر دستكاری‌های رایج تصویر مانند برش، تغییر اندازه، تغییر رنگ (روشنایی و كنتراست و. .

.)، اسكرین‌شات، فشرده‌سازی تصویر، نویز، پوشش‌های برچسب و موارد دیگر مقاوم هستند. ما قصد داریم در آینده با تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی، واترمارك نامرئی را به بسیاری از محصولات خود بیاوریم.»تكنیك‌های واترمارك برای تصاویر ساخته‌شده با هوش مصنوعی مولد، جدید نیستند .

مایكروسافت و گوگل استانداردها و فناوری‌های واترماركینگ مبتنی بر هوش مصنوعی را پذیرفته‌اند، در حالی كه در جاهای دیگر، Shutterstock و Midjourney با دستورالعمل‌هایی برای جاسازی نشانگرهایی موافقت كرده‌اند كه نشان می‌دهند محتوای آنها توسط یك ابزار هوش مصنوعی ایجاد شده است .

فشار بر شركت‌های فناوری برای اضافه‌كردن واترمارك به تصاویر ساخته‌شده با هوش مصنوعی افزایش یافته است. اخیراً، مقامات دولتی كشورها مانند اداره‌ی فضای سایبری چین به استفاده از واترمارك تأكید كردند. مقامات آمریكا نیز می‌خواهند رویكرد مشابهی در پیش بگیرند .

منبع : https://www.zoomit.ir/ai-articles/412835-meta-launches-ai-powered-image-generator/

مجله فن آوری

 
شكایت از اپل به‌دلیل محدودیت ۵ گیگابایتی آی‌كلاد
1402/12/13
با میكروفون بیسیم موبایل یك استودیو ضبط صدا سیار بساز
1402/12/13
در آستانه هاوینگ بیت كوین، این ۱۰ رمزارز را زیر نظر بگیرید
1402/12/13
استخراج طلا از قطعات كامپیوتر با پروتئین وی!
1402/12/13
غول هوش مصنوعی در مسیری جدید؛ انویدیا احتمالاً كنسول دستی می‌سازد
1402/12/13
ارتباط مستقیم گوشی‌ با ماهواره استارلینك؛ سرعت دانلود ۱۷ مگابیت‌برثانیه ثبت شد
1402/12/13
این پرنده در آزمون پیچیده شناختی به‌اندازه نخستی‌ها امتیاز می‌گیرد
1402/12/12
هوش مصنوعی مایكروسافت خطاب به یك كاربر: «مرده یا زنده‌ات برایم مهم نیست»
1402/12/12
انسان چگونه برای استفاده از ابزار روزمره تكامل پیدا كرد؟
1402/12/12
مسابقه انسان‌های پرنده در دبی! [تماشا كنید]
1402/12/12
اجرای سنگین‌ترین بازی‌ها روی لپ‌تاپ‌‌های معمولی؛ با Link S-1 آشنا شوید [تماشا كنید]
1402/12/12
بنویسید گلكسی A35، بخوانید گلكسی A54 نسل ۲
1402/12/12
تماشا كنید: عربستان پروژه ساخت آسمان‌خراش ۱۷۰ كیلومتری را آغاز كرد
1402/12/12
ظهور هیولای جدید؛ انویدیا گرافیك ۱۰۰۰ واتی برای هوش مصنوعی می‌سازد
1402/12/12
تاكسی‌های خودران گوگل به دل جاده‌های لس آنجلس می‌زنند
1402/12/12
ویندوز ۱۱ حالا سرعت انتقال بسیار بیشتری از قبل دارد
1402/12/12
بعدیانتها


با توجه به نیاز همیشگی شهروندان به اطلاعات و تلفن های تجاری و دولتی اقدام به تولید و راه اندازی سامانه 118 نوین بعنوان بزرگترین پایگاه اطلاعات مشاغل در کشور نمودیم .هدف ما در دسترس قرار دادن اطلاعات و مشخصات مریوط به مشاغل خصوصی و دولتی به عموم شهروندان و کاربران می باشد.


مشهد میدان راهنمایی روبروی دستغیب 3 پلاک 18
تلفن : 38472159 - 051 (10 خط)
ایمیل : info@118ovin.com