آنچه درباره تیك‌های رنگارنگ توییتر نمی‌دانید

منصفانه است اگر بگوییم توییتر در ماه‌های اخیر بسیار پر مشغله بوده و در زمان كوتاهی تغییرات زیادی را ایجاد كرده است. این تغییرات شامل چك‌مارك‌ها و برچسب‌های حساب‌ها بوده است.

پریسا عباسی- اگر هنگام چك كردن توییتر خود گیج می‌شوید، با ما همراه شوید تا برایتان در مورد هر علامت و نمادی توضیح دهیم. با درك این علائم، حداقل تا زمان تغییرات بعدی دیگر سردرگم نخواهید بود!

چك‌مارك آبی(جدید)

توییتر اخیرا نحوه عملكرد چك‌مارك‌های آبی را تغییر داده است. در حال حاضر كسانی كه چك‌مارك آبی دارند ماهانه ۸ دلار بابت داشتن این ویژگی‌ اضافه توییتر پرداخت می‌كنند و حساب كاربری آنها باید با داشتن اسم و عكس و ثبت یك شماره تلفن كامل شده و فعال باشد(طی ۳۰ روز اخیر پستی ارسال كرده باشند). وجود این تیك آبی لزوما تایید كننده حساب به معنای قابل توجه یا قابل اعتماد بودن آن نیست. بنابراین توییت‌های این حساب‌ها باید ارزیابی شوند.

چك‌مارك‌های آبی(قدیمی)

در گذشته داشتن چك‌مارك آبی به این معنا بود كه آن حساب فعال، جالب توجه و معتبر است، اعتبار به این معنا كه هویت واقعی شخص صاحب حساب نیاز به تایید ندارد و معتبر است؛ نه اینكه هر شخصی با پرداخت ۸ دلار در ماه صاحب یك حساب(حتی جعلی) شود. این چك‌مارك‌ها هنوز هم وجود دارند، البته معلوم نیست تا چه زمان! اگر روی این چك‌مارك‌های آبی قدیمی كلیك كنید، چنین پیامی دریافت خواهید كرد: «حساب تایید شده قدیمی».

آنچه درباره تیك‌های رنگارنگ توییتر نمی‌دانید

چك‌مارك طلایی

چك‌مارك های آبی قدیمی برای تایید حسابهای تجاری نیز استفاده می‌شدند. در حال حاضر این حساب‌ها دارای یك علامت طلایی هستند و عكس پروفایلشان مربع است. این حساب‌های تجاری، برچسبی با عنوان «یك حساب تجاری رسمی» از طرف توییتر دریافت می‌كنند و آنها نیز باید آبونمان ۸ دلاری ماهیانه بابت توییتر آبی را بپردازند. هدف این طرح این است كه شما بدانید در حال توییت زدن به شركت مناسب و درستی هستید.

blue-mark-2.jpg

چك‌مارك خاكستری

موسسات دولتی، مقامات دولتی و سازمان‌های چند جانبه نیز كه قبلا چك‌مارك آبی قدیمی را داشتند، اكنون چك‌مارك خاكستری دریافت می‌كنند. تا آنجایی كه ما می‌دانیم پولی جابجا نمی‌شود، پس این نشان توییتر آبی نیست. حساب‌هایی كه توییتر به آنها چك‌مارك خاكستری می‌دهد شامل مسئولان بحران، مجریان قانون، سفارتخانه‌ها، مقامات منتخب و سخنگویان رسمی است.

آنچه درباره تیك‌های رنگارنگ توییتر نمی‌دانید

برچسب‌های رسمی

طبق اسناد توییتر در زمان نگارش این مقاله، برچسب‌های رسمی(كه شامل كلمه «رسمی» و طرح یك چك‌مارك كوچك خاكستری) است، به شركت‌های تجاری شامل شركای تجاری، برندهای بزرگ، رسانه‌ها و ناشران داده می‌شود. اگرچه بنظر می‌رسد چیزی كه در حال حاضر شاهد آن هستیم این است كه این چك‌مارك‌های طلایی و خاكستری كه نشان‌دهنده این نوع حساب‌ها هستند، رها شده و حذف شده‌اند.

برچسب‌های خودكار

در حال حاضر گفته می‌شود كه این برچسب‌های خاص آزمایشی بوده و موقتی هستند. اما برای كمك به شناسایی ربات‌ها در این پلتفرم طراحی شده‌اند. در زیر نام پروفایل حساب‌هایی كه ربات هستند، پیامی با این عنوان می‌بینید كه «خودكار شده توسط.....»(...Automated by). در ادامه این عبارت نام شخص سازنده و اجرا كننده ربات می‌آید. طبق قوانین توییتر حساب‌هایی كه بطور خودكار تولید محتوا می‌كنند باید به یك حساب كاربری كه توسط انسان كنترل می‌شود مرتبط باشند.

 

برچسب‌های دیگر

برچسب‌های دیگری در توییتر باقی مانده‌اند كه هنوز كه درمورد آنها صحبت نكرده‌ایم: برچسب‌های رسانه‌ای وابسته به دولت، و برچسب‌های دولتی كه به صورت متن خاكستری در زیر نام حساب‌ها می‌آید. این برچسب‌ها را در حساب‌های تایید شده سیاست‌مداران پیدا خواهید كرد و مثلا نشان‌دهنده حزبی است كه این افراد نماینده آن هستند. این برچسب‌ها را در «برخی نهادهای رسانه‌های وابسته به دولت و افراد نزدیك به آن نهادها» خواهید دید تا دیدگاه بهتری از محتوای اخبار اعلام شده داشته باشید.

حقله‌های توییتر

نشان حلقه‌های توییتر در ماه سپتامبر راه‌اندازی شد و از زمانی كه ایلان ماسك مدیریت شركت را به عهده گرفته است با مشكلات زیادی مواجه نشده است. از این ویژگی می‌توانید برای محدود كردن دسترسی توییت‌های انتخاب شده استفاده كنید، و انتخاب كنید كه كدام یك از دنبال كنندگان شما می‌توانند توییت‌های شما را ببینند. كابران چه در حلقه توییتری كسی باشند یا نباشند، در مورد آن نوتیفیكیشنی دریافت نمی‌كنند، اما می‌توانید زیر پست‌هایی كه در حلقه هستند و شما نیز قادر به دیدن آن هستید، یك برچسب سبز را مشاهده كنید.

نماد قفل

برای اینكه این راهنما در مورد عملكرد كنونی توییتر را كامل كنیم، به نماد قفل می‌پردازیم: این گزینه اخیرا تغییری نكرده است، اما احتمالا زمانی كه در حال چرخیدن در توییتر هستید این گزینه را دیده باشید. قفل بودن صفحه به این معناست كه كاربر برای محافظت از توییت‌های ارسالی خود فقط اجازه دسترسی به حساب‌هایی می‌دهد كه مورد تایید او باشند، و حساب خود را برای دیدن عموم باز نگذاشته است.


مجله مهارت و مشاغل

بیت‌كوین ركورد سقوط را شكست!
1401/12/13
آیا گوشی های موبایل مستقیم به استارلینك وصل می شوند
1401/12/10
تكنولوژی یك قدم دیگر به شكست همیشگی فیلترینگ نزدیك شد!
1401/12/09
خدمات پرستاری در منزل مشهد
1401/12/04
بیت‌كوین ركورد جدیدی ثبت كرد
1401/11/30
واكنش تلگرام به اتهامات مدیر واتساپ
1401/11/26
مرگ كامل مرورگر معروف كه اینترنت را با لوگویش شناختیم!
1401/11/26
ستایش هیجان زده بیل گیتس: این اختراع برای انسان ها به اندازه اینترنت مهم است!
1401/11/23
وگل مپس به قابلیت‌های جدید و جذاب هوش مصنوعی مجهز می‌شود
1401/11/19
سهم بازار اپراتورهای همراه در پاییز ۱۴۰۱ اعلام شد
1401/11/19
ChatGPT دو ماهه ۱۰۰ میلیون كاربر پیدا كرد
1401/11/14
هرگز این كار را در واتساپ انجام ندهید؛ اكانت شما مسدود می‌شود
1401/11/11
اینستاگرام از پدیده جدید اینترنت شكست خورد
1401/11/09
بلایی كه كندی اینترنت به سر زندگی مردم آورده
1401/11/09
آنچه درباره تیك‌های رنگارنگ توییتر نمی‌دانید
1401/11/08
با این تنظیمات آیفون خود را به یك دوربین حرفه‌ای بدل كنید
1401/11/05


با توجه به نیاز همیشگی شهروندان به اطلاعات و تلفن های تجاری و دولتی اقدام به تولید و راه اندازی سامانه 118 نوین بعنوان بزرگترین پایگاه اطلاعات مشاغل در کشور نمودیم .هدف ما در دسترس قرار دادن اطلاعات و مشخصات مریوط به مشاغل خصوصی و دولتی به عموم شهروندان و کاربران می باشد.


مشهد میدان راهنمایی روبروی دستغیب 3 پلاک 18
تلفن : 36040001 - 051 (10 خط)
ایمیل : info@118ovin.com